Skuteczny, że mszyca nie siada
Closer to przełomowy produkt w walce z mszycą. Pierwsze objawy działania u szkodników są widoczne w ciągu kilku minut po aplikacji. Wysoka skuteczność działania utrzymuje się nawet do 14 dni po zabiegu. Mszyce przestają żerować i uszkadzać rośliny uprawne niemal natychmiast po zabiegu.

O Isoclast active

Odkrycie i rozwój Isoclast active to punkt zwrotny w walce ze szkodnikami ssącymi. Jest to odpowiedź na potrzeby rolników, z zachowaniem troski o zdrowie człowieka i bezpieczeństwo środowiska.

Kluczowe informacje:

    •    To związek z grupy sulfoksymin (grupa 4C wg IRAC) stanowi nowy wymiar w dziedzinie ochrony upraw rolnych. To pierwsza substancja owadobójcza w tej klasie i obecnie jedyny jej reprezentant.

    •    Nie jest neonikotynoidem, dzięki czemu zwalcza szkodniki odporne na substancje z tej grupy.

    •    Ma minimalny wpływ na pożyteczne owady – szybko rozkłada się do metabolitów nieszkodzących pszczołom, a po wyschnięciu na liściu nie jest dla nich toksyczny.

Jak działa Closer

Closer przemieszcza się w roślinie na dwa sposoby:

TRANSLAMINARNE – przenika z powierzchni liścia do jego wnętrza, chroniąc go w całości (nie tylko po stronie opryskanej), co pomaga dotrzeć do szkodników ukrytych w obrębie pokroju rośliny.

SYSTEMICZNIE – do nowych przyrostów przemieszcza się przez ksylem, dzięki czemu chroni najmłodsze części rośliny, które nie były opryskane.

Dzięki tym dwóm sposobom przemieszczania, Closer umożliwia zwalczanie szkodników będących poza opryskiwaną powierzchnią.

Kluczowe korzyści ze stosowania Closer

Nowa substancja aktywna Isoclast™ active

Szybkie działanie z doskonałym „knock down” - zwalcza szkodniki odporne na inne grupy chemiczne

Długi okres działania - do 14 dni, nawet w miejscach, gdzie roślina nie została bezpośrednio opryskana

Doskonale dopasowany do programów integrowanej produkcji

Zalecenia stosowania

roślina kapusta głowiasta, brokuł, brukselka, kalafior, sałata, szpinak ziemniak
maksymalna / zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania 0,2 l / ha 0,2 l / ha
termin stosowania Środek stosować od fazy wykształcenia 9 liści właściwych (BBCH 19)do fazy osiągnięcia typowej wielkości roślin (BBCH 49).

Zabieg przeprowadzić po pojawieniu się pierwszych kolonii mszyc.
Środek stosować od fazy tworzenia bocznych odgałęzień do fazy widocznych pierwszych pąków kwiatowych pierwszego kwiatostanu (BBCH 20-59) i/lub od fazy widocznych pierwszych jagód (BBCH 70).

Zabieg przeprowadzić po pojawieniu się pierwszych kolonii mszyc.
zalecana ilość wody 200 – 1000 l / ha 200 – 600 l / ha
okres karencji 7 dni 7 dni
Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym 1 2 (odstęp między zabiegami co najmniej 21 dni)
Kontakt

Skontaktuj się z nami, aby otrzymać więcej informacji

Wypełnij jeżeli chcesz otrzymywać informacje na temat naszych produktów drogą mailową.
Wypełnij jeżeli chcesz otrzymywać informacje na temat naszych produktów w postaci SMS lub w ramach rozmowy telefonicznej.

Dziękujemy za przesłanie zapytania. Postaramy się odpowiedzieć na nie, w jak najkrótszym czasie. Pozdrawiamy Corteva Agriscience™.
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj zasad bezpieczeństwa zamieszczonych na etykiecie.