Herbitsiidi tõrje Zypar™-iga
Zypar
Toimeaine mõju juba +2 ° C juures

Zypar™ on Arylex´i (metüül-halauksifeen) ja florasulaami kombinatsioon. Nende kahe toimeaine kombineerimine ühes preparaadis on andnud Eesti põllumeestele äärmiselt väärtusliku tõrjevahendi paljude tülikate umbrohtude vastu nagu: harilik kesalill, verev iminõges, pundand, vesihein, harilik hiirekõrv, roomav madar, kurereha jpt.

Zypar™ aitab hävitada edukalt kõik peamiselt muret tekitavad laialehelised umbrohud tali- ja suvinisus, tali- ja suviodras, tritikales ning rukkis. Veelgi effektiivsema tulemuse saamiseks pritsitakse Zypar™ segus koos TBM 75 WG-ga 10 g/ha
  • Pritsides Zypar™ 0,5 l/ha + TBM 75 WG 10 g/ha tõrjute kõik kaheidulehelised umbrohud, mis põldudes peamiselt levivad: Harilik hiirekõrv, verev iminõges, kurereha liigid, rapsi varis, rukkilill, vesihein, kesalill, kare kõrvik, valge hanemalts jt. Hariliku punandi ja roomava madara e. virna puhul tooted Zypar™ ja TBM 75 WG täiendavad üksteise toimet.
  • Sobib ka jaheda kevade korral, kuna see on efektiivne ka madalatel õhutemperatuuridel (alates +2 ° C).
  • Pöörake tähelepanu õhutemperatuurile. Segus pritsimiseks peab optimaalne temperatuur olema vähemalt 5 - 6 ° C.
  • Sobib pritsimiseks alates 3-dast kõrvalvõrsest kuni võrsumise lõpuni (BBCH 23-29). Parima tulemuse saavutamiseks hilisemas kasvufaasis (BBCH 30-45) soovitame väga umbrohtunud põllu korral kulunormi tõsta.
  • Zypar´it iseloomustab väga kiire toimeviis, mõju on märgata juba mõne tunni möödumisel.
  • Sobib pritsida paljude teiste taimekaitsevahenditega, sealhulgas ka kasvuregulaatoritega ja täiendväetistega. Ei tohi segada toodetega, mis sisaldavad fenoksaprop-p-etüüli.
  • Zypar™ ei vaja märgajat, kuna see on juba toote enda formulatsioonis olemas.
  • Kannikese ja põldmailase vastu võitlemiseks on vaja segamispartnerit.
  • Kasutatakse nisus, rukkis, tritikales ja odras – mitte kaeras!
Table
Eelmine hooaeg näitas Eestis, et ilmastik määras umbrohu tõrjel väga palju. 2021 aasta hooaeg algas külmade ilmadega ja peale seda saabusid vihmasajud, mis muutsid pritsimisolud väga keeruliseks. See külm periood, eriti just madalate öötemperatuuridega (öökülmad), mõjutas umbrohutõrjet negatiivselt. Umbrohud lakkasid kasvamast, lakkas umbrohtude toitainete, vee ja mineraalainete omastamine ning ka herbitsiidide transport taimes oli häiritud.

Mõnel juhul tehti tõrjet väga hilja ja annuseid ei korrigeeritud, mis tõi kaasa näiteks selle, et rukkilill ei olnud 100% tõrjutud. Nendel juhtudel kasutati kulunormi 0,5 l/ha ja pritsimise aeg oli staadiumis BBCH 30-32. Need, kes samas arengujärgus kasutasid kulunormi 0,75-1,0 l/ha, said aga väga hea tulemuse ja rukkilill hävis täiesti ilma uusi külgvõrseid ajamata. Samuti mäletame eelmisest hooajast, et põuaperiood, mis järgnes peale suviviljade külvi raskendas herbitsiidide mõju näiteks põldohakale. See näitab, kui oluline on:

  1. Umbrohtude aktiivne kasv
  2. Öökülm enne või vahetult peale pritsimist
  3. Kulunormi kohandada vastavalt umbrohu suurusele ja põllukultuuri arengufaasile!
Zypar 0,5l/ha + TMB 75WG 10g/ha mõju umbrohtudele
10. Mai
10. Mai
22. Mai
22. Mai
30. Mai
30. Mai
14. Junni
14.Juuni
Priidu Adrijan
Priidu Adrijan
Mobile: + 372 58 55 7473
Corteva
Sandagra